Zgodovina
Zakramenti
Publikacije
Svetniki meseca
Beseda »hvala« - z njo se lahko z resnično toplino zahvalimo za kaj lahko pa z njo kaj tudi nevljudno odklonimo; lahko pa je beseda »hvala« samo mrzla vljudnostna beseda brez resnične zahvale. Vse je odvisno od tega, iz kakšnega srca prihaja.
(Lojze Kozar)
Predstavitev župnije

Župnija Ljubljana Črnuče zajema severne predele Ljubljane, ki ležijo na levem bregu Save ob nekdanji glavni cesti Ljubljana-Maribor-Dunaj.

Župnija zajema naselja: Črnuče (kjer stoji župnijska cerkev sv. Simona in Juda Tadeja), Spodnje Črnuče, Gmajna, Podboršt, Brod, Ježa, Nadgorica (tu stoji podružnična cerkev sv. Janeza Krstnika) in Dobrava.

Število prebivalcev se je od leta 1880 povečalo iz 1217 na sedanjih 10578 (podatek iz leta 1997). Po ocenah je krščenih šest do sedem tisoč.

Župnija spada v ljubljansko nadškofijo, znotraj te pa v dekanijo Ljubljana Moste. Župnija meji z naslednjimu župnijami: Stožice, Ježica, Šmartno pod Šmarno goro, Šentjakob ob Savi, Trzin, Sv. Križ (Žale).

Župnijo od leta 1999 vodi župnik Stanko Štefanič.

Ulice in naselja v župniji

Ozemlje župnije
Ozemlje župnije (vrisane so približne meje)