Oče sam vas ima rad, ker imate tudi vi radi mene in verujete, da sem prišel od Boga... To sem vam povedal, da boste imeli mir v meni. Na svetu boste prihajali v stisko, toda zaupajte: jaz sem svet premagal.
(Janezov evangelij)
Svetniki meseca

"Življenje svetnikov nam je vzgled, občestvo z njimi vir upanja, njihova priprošnja pomoč." Tako molimo pri svetih mašah v čast svetnikom, ko obhajajo svoj god ali praznik. Njihov spomin pa je tudi spomin tistih ljudi, ki so po njih dobili krstno ime in takrat pravimo, da obhajamo god. Nebeškega priprošnjika moraš poznati, če se mu hočeš zatekati in ga prositi pomoči, predvsem pa ga posnemati, kakor pravi sveti Avguštin: če je zmogel on, lahko tudi jaz!

Na teh straneh bomo objavljali življenjepise pomembnejših svetnikov in upamo, da vam bo njihovo življenje za vzgled, branje pa v veselje.