Domov Župnijski list Dogodek Kontakt Kazalo strani
Predstavitev
Zgodovina
Stavbe
Zakramenti
Statistika
Kronika
Publikacije
Skupine
Veroučna šola
Dogodki
"Naše povabilo"
Župnik odgovarja
Svetniki meseca
Galerije
Sorodne strani
Misel tedna
Ponižen človek se ne boji neuspeha. Dejansko se ne boji ničesar, niti sebe, kajti popolna ponižnost vključuje popolno zaupanje v moč Boga, pred katerim nobena druga moč nič ne pomeni in za katerega nobena stvar ni ovira. Ponižnost je najzanesljivejše znamenje moči.
(Thomas Merton)
Župnik in njegovi sodelavci

Župnik
Stanko Štefanič (Intervju z gospodom župnikom)

posvečen 29. junija 1982 v Ljubljani,
župnik na Črnučah od 15. avgusta 1999

Duhovni pomočnik
Edi Strouhal (Intervju z Edijem Strouhalom)
posvečen 29. junija 2005
na Črnučah od 1.8.2013

Kateheti
Sestra Danica: 1. in 4. razred
Katehistinja Blanka: 3. in 5. razred
Katehistinja Katarina: 9 razred in mladi
Bogoslovec Marko: 6. razred
Župnik: 2., 7. in 8. razred

Nekdanji mežnar
Jože Bec (Intervju z g. Becom)

Nekdanji duhovni pomočniki
prof. dr. France Rozman
posvečen 29.6.1956 v Ljubljani
na Črnučah od 15.8.1982 do svoje smrti 8.8.2001

Franc Vrhunc
posvečen 29.6.1952 v Ljubljani
na Črnučah od 15.8.2001 do 15.8.2002

Ciril Tomc
posvečen: 29.6.1970 v Ljubljani.
na Črnučah od 15.8.2002 do 15.8.2004.

dr. Stanislav Matičič (Intervju z dr. Matičičem)
posvečen 29. junija 1974
na Črnučah od septembra 2004 do julija 2008 in
od avgusta 2010 do julija 2013

mag. Klemen Svetelj
posvečen 29. junija 2002
na Črnučah od septembra 2008 do julija 2009

Nekdanji duhovniki
Legenda: r-rojen, m-mašniško posvečenje, u-umrl

VIKARJI NA ČRNUČAH

  1. PETER JUNGOVIČ
    r. 26. junija 1707, m. 18. decembra 1737, u. 25. septembra 1778,
    prvi vikar na Črnučah med letoma 1765 in 1778
  2. JANEZ KRSTNIK ŠLAKAR (SCHLAGGER)
    r. 1738 v Žužemberku, m. 1763, u. 23. februarja 1803,
    na Črnučah od maja 1779 do smrti
  3. JAKOB ST. KALAN
    r. 23. julija 1748 na Puštalu (Škofja Loka), m. 1774, u. 21. januarja 1810,
    od 8. februarja 1803 administrator na Črnučah, od 23. aprila istega leta do smrti vikar
  4. JURIJ JESENKO
    r. 10. aprila 1778 v Škofji Loki, m. 8. septembra 1801, u. 15. junija 1810 v Škofji Loki,
    na Črnučah od februarja do junija 1810
  5. JOŽEF SEVER
    r. 1744 v Vipavi, m. 1778, u. 1. aprila 1821,
    na Črnučah od aprila 1810 do smrti
  6. ANDREJ POTOČNIK
    r. 17. november 1786 v Šentlenartu v Selški dolini, m. 11. november 1814, u. 27. januar 1876,
    na Črnučah od maja 1821 do 23. aprila 1826
  7. LOVRENC POKLJUKAR
    r. 4. avgusta 1785, m. 23. septembra 1810, u. 23. septembra 1835,
    na Črnučah od 23. aprila 1826 do 28. oktobra 1834
  8. LUKA TRAMPUŠ
    r. 3. oktobra 1796, m. 20. septembra 1822, u. 30. oktobra 1853,
    na Črnučah od 1. novembra 1834 do 23. aprila 1845
  9. ANTON KAŠMAN
    r. 30. maja 1806 v Škofji Loki, m. 19. julija 1831, u. 10. marca 1867,
    na Črnučah od 1845 do 29. junija 1854
  10. MARTIN JENOH
    r. 12. novembra 1811, m. 13. avgusta 1837, u. 1. junija 1860,
    na Črnučah od 21. oktobra 1851 do 1853
ŽUPNIKI OD USTANOVITVE ŽUPNIJE
  1. JOŽEF SUPIN (ZUPIN)
    r. 3. marca 1802, m. 29. avgusta 1829, u. 6. decembra 1875,
    prvi župnik na Črnučah od leta 1863 do smrti
  2. JANEZ NEPOMUK THOMAN
    r. 22. aprila 1824 v Ljubljani, m. 31. julija 1847, u. 9. marca 1892,
    župnik na Črnučah od leta 1876 do 1877
  3. LAVRENCIJ MAZEK
    r. 5. avgusta 1836 v Novi Oselici, m. 29. julija 1860, u. 20. aprila 1886,
    župnijski upravitelj na Črnučah od 23. aprila 1877 do 20. oktobra 1879, do smrti župnik
  4. JANEZ EVANGELIST KOBILICA
    r. 21. decembra 1844 v Ljubljani, m. 1. avgusta 1868, u. 23. oktobra 1905 na Črnučah,
    župnik na Črnučah od 31. julija 1886 do smrti
  5. FRANČIŠEK MEKINEC
    r. 2. avgusta 1845 v Ljubljani, m. 31. julija 1871, u. 29. junija 1908 na Črnučah,
    župnijski upravitelj na Črnučah od 28. oktobra 1905 do 8. februarja 1906, naprej do smrti kot župnik
  6. NIKOLAJ STAZINSKI
    r. 7. decembra 1861 v Metliki, m. 25. julija 1888, u. 9. januarja 1934 v Königsbrunnu pri Dunaju,
    župnik na Črnučah od 18. septembra 1908 do 11. julija 1913
  7. ANTON TOMELJ
    r. 21. januarja 1877 v Mengšu, m. 14. julija 1901, u. 19. maja 1956 v Dravljah,
    župnik na Črnučah od 17. julija 1913 do 1945.
    Dejansko se je pred Nemci umaknil v Dravlje že l. 1941. Med vojno je bila župnija brez svojega župnika.
  8. DR. JAKOB KOTNIK
    r. 30. junija 1881 v Črešnjevcu pri Slovenski Bistrici, m. 25. februarja 1910, u. 9. decembra 1952 na Črnučah.
    župnik na Črnučah od 1945 do smrti leta 1952
    V času službovanja na Črnučah je bil zaprt od 24. februarja 1949, obsojen 29. junija 1949 na 5 let zapora in izpuščen 4. aprila 1950.
  9. KAREL SUPIN
    r. 19. januarja 1884 v Ljubljani, m. 15. julija 1907, u. 1. februarja 1956 v Šentjakobu ob Savi,
    župnik pri sv. Jakobu ob Savi in soupravitelj župnije Črnuče od 1. septembra 1948 do 18. avgusta 1949
  10. METOD KRAJNC, KR
    r. 29. marca 1914 v župniji Gotovlje, m. 2. julija 1939 v Ljubljani, u. 15. oktobra 1994 v Veliki Nedelji.
    Med zaprtjem župnika Kotnika je bil 19. avgusta 1949 imenovan za kaplana v Trnovem z delokrogom na Črnučah, od 17. januarja 1950 pa za župnijskega upravitelja na Črnučah, kjer je ostal do vrnitve dr. Jakoba Kotnika iz zapora, 17. aprila 1950.
  11. FELIKS ZAJEC
    r. 21. maja 1923 v Spodnjem Kašlju, m. 13. avgusta 1950 v Ljubljani, u. 17. julija 1998 v Mengšu,
    župnijski upravitelj na Črnučah od 1. januarja 1953 in župnik od 17. februarja 1968 do 15. avgusta 1982, ko je odšel v župnijo Rakek. Zaprt je bil že kot diakon od 28. aprila 1949 in izpuščen 13. julija 1950 ter ponovno zaprt od 7. do 22. maja 1958.
  12. ANTON MARINKO
    m. 29. junija 1976 v Ljubljani,
    župnik na Črnučah od 15. avgusta 1982 do 15. avgusta 1997, ko je odšel v župnijo Prečna pri Novem mestu.
  13. ROMAN KUŠAR
    m. 29. junija 1989 v Ljubljani,
    župnik na Črnučah od 15. avgusta 1997 do 15. avgusta 1999, ko je odšel v župnijo Ribno in Bohinjska Bela.
KAPLANI, KI SO SLUŽBOVALI NA ČRNUČAH
Vsi kaplani so službovali na Črnučah v času župnika Feliksa Zajca.
  1. RAFKO KRALJ m. 29. junija 1973 v Ljubljani,
    kaplan na Črnučah od 15. avgusta 1974 do 15. avgusta 1976, ko je odšel za kaplana v župnijo Št. Peter – Otočec.
  2. ANDREJ SEVER
    m. 29. junija 1975 v Ljubljani
    kaplan na Črnučah od 15. avgusta 1976 do 15. avgusta 1981, ko je odšel za kaplana v župnijo Ljubljana - Trnovo
  3. FRANC JUVAN
    m. 29. junija 1975 v Ljubljani,
    kaplan na Črnučah od 15. avgusta 1981 do 15. avgusta 1982, ko je odšel za župnijskega upravitelja v Mengeš
  4. PETER NASTRN
    m. 29.6.2009 v Ljubljani
    kaplan na Črnučah od 1. avgusta 2009 do 31. julija 2010, ko je odšel za kaplana v župnijo Kranj

DIAKONI NA ČRNUČAH
  1. Klemen Svetelj, 2001-2002
  2. Jože Pibernik, 2002-2003
  3. Urban Kokalj, 2003-2004
  4. Edi Strouhal, 2004-2005 (Intervju z Edijem Strouhalom)
  5. Peter Bregar, 2005-2006 (Intervju s Petrom Bregarjem)
  6. Boštjan Prevc 2007-2008 (Intervju z Boštjanom Prevcem)
DOMAČI DUHOVNIKI IN BOGOSLOVCI

DUHOVNIKI
  1. VALENTIN RUČIGAJ (r. 7. februarja 1755, u. 1825)
  2. LUDVIK BAR. RAVBAR (r, 30. aprila 1776, m. 11. maja 1779)
  3. ANDREJ PODVORŠEK (r. 22. novembra 1790, m. 4 decembra 1814, u. 1. oktobra 1817)
  4. MATIJA SNOJ (r. 21. februarja 1807, m. 14. avgusta 1836, u. 16. januarja 1887)
  5. JURIJ SNOJ (r. 22. aprila 1818, m. 3. avgusta 1841, u. 5. aprila 1889)
  6. JANEZ OREHEK (r. 26. decembra 1831, m. 22. julija 1856, u. 6. maja 1862)
  7. KALIST (CELESTIN GEORG) MEDIČ (r. 24. aprila 1844, m. 15. septembra 1867, u. 8. aprila 1924 na Brezjah). 28. avgusta 1863 je vstopil k frančiškanom in podal slovesne zaobljube 30. avgusta 1866. Bil je zadnji, ki je imel novo mašo na Črnučah.
BOGOSLOVCA
  1. JANEZ MEDIČ (r. 18. decembra 1855, u. 1880). bogoslovec, ki je umrl, star komaj 25 let.
  2. MARJAN (LUDVIK) BEZEK (r. 9. junija 1910 na Črnučah, u. 6. aprila 1931) bogoslovec v Innsbrucku, umrl v bolnici križniškega reda v Ormožu.

   ©  1996-2016 Župnija Ljubljana Črnuče