Predstavitev dogodkov, ki zajemajo čas med Cvetno nedeljo in Veliko nočjo je nastala leta 2005 ob pomoči sodelavcev, ki ustvarjamo predstavitev župnije Ljubljana Črnuče na internetu.

Po svojih močeh smo želeli predstaviti običaje in obrede, ki se vklapljajo v ta čas. Želimo, da bi na ta način bralec še bolje spoznal in dojel skrivnosti Velikega tedna in se tako še bolje pripravil na Odrešenikovo vstajenje.

Da je bila priprava in izvedba zamisli zahtevna, ne bom posebej poudarjal – zgolj za ilustracijo – narejenih je bilo preko 2200 posnetkov. Med temi posnetki je tudi nekaj zabavnejših.

Zahvaljujemo se črnuškemu župniku Stanku Štefaniču, ki je omogočil fotografiranje pri obredih in mašah ter vsem, ki ste nam pri tem kakorkoli pomagali.

Hvala tudi dr. Stanislavu Matičiču, ki je pripravil Uvod v pashalni misterij.

V aprilu 2006,
Marjan Verč